Nasz Blog

RoxAI: zaawansowane alerty i inteligentna automatyzacja częścią Qlik Sense

Jest nam miło poinformować, że firma Qlik przejęła RoxAI – inteligentne oprogramowanie ostrzegawcze o nazwie Ping. RoxAI i Ping pomagają zwiększyć wartość danych dzięki wiedzy, jaką zyskają użytkownicy. To, co sprawia, że połączenie RoxAI i Ping jest naprawdę interesujące, to sposób, w jaki generowana jest przez nie wiedza. Dzięki samodzielnym inteligentnym alertom i zautomatyzowanym przepływom pracy, może łatwiej i szybciej pozwalać na przejście od wiedzy do działania.

RoxAI i Ping wykraczają poza powszechne dziś na rynku alerty na poziomie podstawowym. Dzięki Ping każdy użytkownik może projektować i tworzyć własne zaawansowane alerty dopasowane do własnych zastosowań – w oparciu o istniejące pulpity i dane – bez konieczności angażowania programisty lub administratora. Te inteligentne alerty już wkrótce będą również w stanie automatycznie przesyłać dane do istniejących systemów i przepływów pracy (np. automatyzacja procesów z wykorzystaniem robotów, ERP i CRM), co pozwoli na rozszerzenie zasięgu działania w czasie rzeczywistym w całym przedsiębiorstwie. Jest to naprawdę przełomowe rozwiązanie dla użytkowników w obszarze analityki, którzy nie mogą tracić czasu na przeszukiwanie pulpitów i potrzebują aktualnych danych dla siebie i innych, aby podejmować decyzje, gdy są one najbardziej istotne.

Przykładem jest przedstawiciel handlowy, który może otrzymać alert o problemie potencjalnego klienta i zareagować w czasie rzeczywistym telefonicznie, w ten sposób unikając wycofania się klienta z transakcji. Inne przykłady to lekarz, który dostaje ostrzeżenie, gdy konkretny pacjent potrzebuje leków, aby uniknąć ataku choroby, a także kierownik łańcucha dostaw, który dowiaduje się, że istnieje problem z terminową dostawą przesyłki, w czasie gdy ciężarówka jest już w trasie i informuje o tym klienta, aby uniknąć jego niezadowolenia, a jednocześnie przesyła te informacje do systemów ERP lub CRM. Na tym polega siła Ping: dostarczanie na czas danych bezpośrednio do użytkowników i systemów – w wielu przypadkach bez konieczności interakcji z pulpitem – dzięki czemu można podjąć natychmiastowe działania. Warto dodać, że Ping jest rozwiązaniem akredytowanym przez Trusted Extension Developer (TED).

Ta zdolność do uzyskiwania cennych, użytecznych danych przez członków zespołu i systemy, kiedy mogą one dać największy efekt, jest tym, czego organizacje potrzebują obecnie w obszarze analityki.

Czytaj także: Qlik Sense: narzędzie pomocne w analizie biznesowej i modelowaniu danych