Wszystkie Qlik Sense QlikView
Błędy w wizualizacji danych: Czego jeszcze może być za dużo?

Hogart

06/03/2023 • 10 min read

Wyzwaniem w tym temacie jest nie tyle znalezienie przykładów, co ich selekcja. W sieci możemy znaleźć kilkanaście blogów robiących zestawienia najgorszych infografik i wizualizacji danych statystycznych. Wybrałem z nich kilka kolejnych, kierując się tym, na ile pokazują one różne typy wizualizacji niepoprawnych.

Czytaj więcej
Kiedy mniej znaczy więcej, czyli o błędach wizualizacji danych

Hogart

16/02/2023 • 10 min read

Żeby korzystać z Qlik Sense dobrze jest mieć wysokie kompetencje dotyczące statystyki, analityki biznesowej, uczenia maszynowego i deep learning. Czasem jednak musimy także opowiedzieć o wynikach naszej pracy osobom, które kompetencje te mają rozwinięte w mniejszym stopniu.

Czytaj więcej
Business Intelligence a raportowanie – od czego uzależnić wybór rozwiązań?

Hogart

20/12/2022 • 10 min read

W kierowaniu przedsiębiorstwem kluczową rolę odgrywa dostęp do sprawdzonych i kompletnych informacji. Niekiedy do podejmowania decyzji wystarczą podstawowe funkcjonalności raportowe, dostępne w użytkowanych przez firmę systemach informatycznych i aplikacjach. Często jednak organizacje mają większy apetyt na analitykę biznesową i wdrażają dodatkowe rozwiązania Business Intelligence (BI). Od czego zatem zależy wybór narzędzi do analiz biznesowych i kiedy sięgać po BI?

Czytaj więcej
O zmianach na rynku motoryzacyjnym i Qliku, pomagającym za tymi zmianami nadążać.

Hogart

14/12/2022 • 10 min read

O tym jak zmienia się współczesna motoryzacja i jak Qlik zmienił metody analizy tego rynku rozmawiają Robert Kamiński - Redaktor Naczelny portalu „Komputer w Firmie”, z Wojciechem Drzewieckim – twórcą Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR 

Czytaj więcej