Strona Główna

Nasze Case Study

Zrealizowanie projekty

Apotex

Case study: Farmacja

Zobacz Case Study

Securitas

Case study: Branża Security

Zobacz Case Study

Eltel

Case study: Telekomunikacja i nowe technologie

Zobacz Case Study

YES.pl

Case study: Branża jubilerska

Zobacz Case Study

Smart Supplement

Case study: Branża suplementów

Zobacz Case Study

Wipasz

Case study: Branża mięsna

Zobacz Case Study

Nasz blog

Wiadomości analityczne

Analizuj dane geograficzne, wizualizuj dane na mapie. Rozszerz swoje możliwości z Qlik Sense GeoAnalytics

W dzisiejszym świecie danych dostęp do informacji geograficznych jest nieodłącznym elementem wielu dziedzin działalności, od handlu detalicznego po logistykę, aż po planowanie strategiczne. Qlik Sense, już znany ze swojej potęgi w analizie danych, staje się jeszcze bardziej wszechstronny dzięki rozszerzeniu GeoAnalytics, które pozwala na skorzystanie z narzędzi geoprzestrzennych.

Czytaj więcej
Wykorzystaj Inphinity Forms w Qlik do tworzenia interaktywnych formularzy.

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii Business Itelligence narzędzia do analizy danych, takie jak Qlik, stają się nieodłącznym elementem wielu przedsiębiorstw. Jednak samo tworzenie zestawień i analiza danych to tylko część wykorzystania potencjału narzędzi BI. Inphinity Forms w Qlik to narzędzie, które pomaga wykorzystać dane na zupełnie nowym poziomie, pozwalając na tworzenie interaktywnych formularzy i aplikacji. Dodatek ten pozwala na interakcje użytkownika ze standardowymi obiektami Qlik, dzięki wykorzystaniu formularzy czy komentarzy.

Czytaj więcej
Gromadzenie danych trwa. Zettabajty, jottabajty danych – ile z nich wykorzystujemy?

Wolumen zgromadzonych na świecie danych powoli przestaje robić na nas wrażenie. 120 zettabajtów, które zbierzemy do końca tego roku są równie abstrakcyjne, jak 1 jottabajt, który powinniśmy osiągnąć za 10 lat. Łatwiej więc mówić o szansach, zagrożeniach i korzyściach tego, że dostępnych danych jest niewyobrażalnie dużo. Tych którzy chcieliby mieć bardziej konkretną wiedzę na temat charakterystyki tych zbiorów odsyłam do raportu The Digitization of the World From Edge to Core opracowanego przez IDF. Został on wprawdzie opracowany w 2018 roku, jednak jego wnioski są cały czas aktualne.

Czytaj więcej
Wykorzystanie Sztucznej Inteligencji w modelach predykcyjnych

Trudno dzisiaj otworzyć lodówkę, żeby nie natknąć się na informacje dotyczące Sztucznej Inteligencji. GTP4, BING, BARD i dziesiątki inni rozwiązań zawładnęły naszą wyobraźnią. Warto zatem postawić sobie pytanie: co AI ma wspólnego z rozwiązaniami wykorzystującymi Deep Learning i służącymi do analizy danych, czyli także z Qlik Sense? I oczywiście czy AI stanowi dla nich zagrożenie?

Czytaj więcej