Strona Główna

Nasze Case Study

Zrealizowanie projekty

Apotex

Case study: Farmacja

Zobacz Case Study

Securitas

Case study: Branża Security

Zobacz Case Study

Eltel

Case study: Telekomunikacja i nowe technologie

Zobacz Case Study

YES.pl

Case study: Branża jubilerska

Zobacz Case Study

Nasz blog

Wiadomości analityczne

Business Intelligence a raportowanie – od czego uzależnić wybór rozwiązań?

W kierowaniu przedsiębiorstwem kluczową rolę odgrywa dostęp do sprawdzonych i kompletnych informacji. Niekiedy do podejmowania decyzji wystarczą podstawowe funkcjonalności raportowe, dostępne w użytkowanych przez firmę systemach informatycznych i aplikacjach. Często jednak organizacje mają większy apetyt na analitykę biznesową i wdrażają dodatkowe rozwiązania Business Intelligence (BI). Od czego zatem zależy wybór narzędzi do analiz biznesowych i kiedy sięgać po BI?

Czytaj więcej
O zmianach na rynku motoryzacyjnym i Qliku, pomagającym za tymi zmianami nadążać.

O tym jak zmienia się współczesna motoryzacja i jak Qlik zmienił metody analizy tego rynku rozmawiają Robert Kamiński - Redaktor Naczelny portalu „Komputer w Firmie”, z Wojciechem Drzewieckim – twórcą Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR 

Czytaj więcej
Jak zbudować idealny zespół ds. analityki danych?

Analiza danych stała się kluczową częścią sukcesu biznesowego, a wykorzystanie danych zależy od zbudowania odpowiedniego zespołu. Od stanowisk zajmujących się zaawansowanymi technologiami po ekspertów biznesowych — oto od czego warto zacząć.

Czytaj więcej
Jak zwiększyć bezpieczeństwo danych w chmurze?

Korzyści z wykorzystywania zwinnych (lean) rozwiązań IT udostępnianych jako usługi powodują, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na przechowywanie w chmurze, przenosząc do niej nie tylko dane, ale także różne obszary działalności operacyjnej. O ile wygoda i korzyści są tu bezsporne, warto zastanowić się, jak zorganizowane jest bezpieczeństwo danych w chmurze. Jak o nie zadbać, by nie narazić się na różnego rodzaju ryzyka?

Czytaj więcej