Wszystkie Qlik Sense QlikView
8 przykładów na to, jak strategia ESG oparta na danych przekłada się na zyski i rozwój firm

Hogart

26/03/2024 • 10 min read

Strategię ESG wdraża się w firmach, aby dostosować ich działanie do rosnących oczekiwań społeczeństwa, a także inwestorów. Strategia przyczynia się do ograniczenia ryzyka związanego z aspektami środowiskowymi, społecznymi i zarządczymi, co przekłada się na lepszą stabilność finansową. Ponadto, strategia ESG wspiera długoterminową wartość firmy, przyciągając inwestorów zainteresowanych zrównoważonym rozwojem. Wprowadzenie tych standardów umożliwia również firmom efektywne zarządzanie operacjami, zaspokajanie oczekiwań społeczeństwa oraz uzyskiwanie dostępu do różnorodnych źródeł kapitału.

Czytaj więcej
Otwarte dane i ich potencjał biznesowy. Jak je wykorzystywać?

Hogart

18/01/2024 • 5 min read

Otwarte dane (Governement Open Data) to informacje udostępnione publicznie, które każdy może swobodnie wykorzystywać, dystrybuować i modyfikować przez, bez ograniczeń prawnych, technicznych czy finansowych. Zazwyczaj odnoszą się do danych generowanych przez instytucje publiczne, takie jak rządy, organizacje międzynarodowe lub instytucje naukowe, ale mogą też pochodzić od prywatnych źródeł. Otwarte dane powinny być dostępne w formatach umożliwiających łatwe przetwarzanie i analizę, co sprzyja transparentności, innowacjom oraz współpracy między różnymi podmiotami. Kluczowe cechy otwartych danych to dostępność, ponowne wykorzystanie, dystrybucja i uniwersalność formatów.

Czytaj więcej
Analizuj dane geograficzne, wizualizuj dane na mapie. Rozszerz swoje możliwości z Qlik Sense GeoAnalytics

Hogart

24/11/2023 • 5 min read

W dzisiejszym świecie danych dostęp do informacji geograficznych jest nieodłącznym elementem wielu dziedzin działalności, od handlu detalicznego po logistykę, aż po planowanie strategiczne. Qlik Sense, już znany ze swojej potęgi w analizie danych, staje się jeszcze bardziej wszechstronny dzięki rozszerzeniu GeoAnalytics, które pozwala na skorzystanie z narzędzi geoprzestrzennych.

Czytaj więcej
Wykorzystaj Inphinity Forms w Qlik do tworzenia interaktywnych formularzy.

Hogart

16/11/2023 • 5 min read

Wraz z dynamicznym rozwojem technologii Business Itelligence narzędzia do analizy danych, takie jak Qlik, stają się nieodłącznym elementem wielu przedsiębiorstw. Jednak samo tworzenie zestawień i analiza danych to tylko część wykorzystania potencjału narzędzi BI. Inphinity Forms w Qlik to narzędzie, które pomaga wykorzystać dane na zupełnie nowym poziomie, pozwalając na tworzenie interaktywnych formularzy i aplikacji. Dodatek ten pozwala na interakcje użytkownika ze standardowymi obiektami Qlik, dzięki wykorzystaniu formularzy czy komentarzy.

Czytaj więcej