Rozwiązania raportowe dla firm

Cykl życia firmy to schemat, który ilustruje przebieg odnoszonych przez markę wzlotów oraz upadków. Niemniej jednak upadek upadkowi nierówny. Co zatem sprawia, że wybrane przedsiębiorstwa odnoszą sukces biznesowy nawet w chwili panującego na rynku kryzysu? Wbrew pozorom nie jest to ani kwestią branży w jakiej działają wspomniane marki, ani też zwykłego szczęścia. W rzeczywistości bowiem wszystko sprowadza się do podejmowania świadomych decyzji w oparciu o twarde dane, dotyczące funkcjonowania konkretnego przedsiębiorstwa. Skąd wziąć te informacje? Wszystko, co należy zrobić to zainwestować w rozwiązania raportowe dla firm.

Rozwiązania raportowe dla firm – czyli innymi słowy narzędzia business intelligence – gromadzą dane z innych systemów, a następnie przetwarzają je w taki sposób, aby dawały one odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania konkretnego przedsiębiorstwa. Używając tego typu programów jesteśmy w stanie zwiększyć konkurencyjność firm, a tym samym osiągać założone cele biznesowe.

Kto powinien rozważyć korzystanie z systemów business intelligence? No cóż, wszystko zależy od potrzeb danego przedsiębiorstwa, niemniej jednak szukając odpowiedzi na powyższe pytanie warto wziąć pod uwagę dwa kryteria. Mowa o wielkości zatrudnienia i obrotach marki. Rozwiązania raportowe dla firm sprawdzą się w przypadku przedsiębiorstw, których roczny obrót wynosi ok. 20 – 30 milionów złotych. W przypadku mniejszych obrotów warto natomiast zwrócić uwagę na liczbę osób zatrudnionych w zespole oraz rzeczywistą potrzebę posiadania dużej ilości raportów.

Opisując narzędzia business intelligence warto wspomnieć o ilości tego typu programów. Obecnie na polskim rynku dostępna jest wręcz niezliczona liczba systemów business intelligence. Na które z nich się zdecydować? Mianem godnych polecenia narzędzi z pewnością można określić produkty marki Qlik czyli znanego na całym świecie producenta oprogramowania Business Discovery. Mowa głównie o systemach Qlik Sense i QlikView.

Opisywane rozwiązania umożliwiają przeprowadzanie analiz biznesowych i przedstawianie otrzymanych wyników w formie czytelnych wykresów bądź też tabeli. Co istotne to fakt, iż ich obsługa nie wymaga posiadania wiedzy z zakresu analityki biznesowej, gdyż są to narzędzia stworzone w sposób intuicyjny, a zatem pozwalający na pracę bez angażowania dodatkowych zasobów i środków.

 

 

Top