Analiza i wizualizacja danych jeszcze nigdy
nie była tak prosta

Qlik Sense

Qlik Sense wspiera inteligentne przeszukiwanie danych i jest całkowicie mobilny, dzięki czemu gwarantuje precyzyjne i niezawodne możliwości zarządzania przedsiębiorstwem na światowym poziomie. Z Qlik Sense każdy może pełnić rolę analityka biznesowego. Samoobsługa w aplikacji została przeniesiona na całkowicie nowy poziom skuteczności i elastyczności, przez co firmy są lepiej poinformowane i mogą szybciej działać i reagować. Qlik Sense opiera się na modelu QIX Associative Data Indexing — technologii pozwalającej na eksplorowanie relacji zachodzących między danymi pochodzącymi z różnych źródeł, które to relacje w przypadku klasycznego podejścia hierarchicznego lub opartego na zapytaniach pozostałyby ukryte.

Już teraz możesz bezpłatnie wypróbować Qlik Sense Desktop i samodzielnie zacząć tworzyć analizy i wizualizacje Twoich danych.

POBIERZ QLIK SENSE

Główne zalety Qlik Sense:

 

Dotykowy interfejs i metoda „przeciągnij i upuść”

Qlik Sense oferuje nowy, obsługiwany gestami, dotykowy interfejs użytkownika i model interakcji, a dzięki metodzie „przeciągnij i upuść” tworzenie wizualizacji danych nigdy nie było tak proste. Aplikacja została stworzona od podstaw jako dotykowa, co stanowi dodatek do interakcji za pomocą myszy i klawiatury.

 

Analityka wizualna w dowolnym czasie i miejscu

Przełączaj się płynnie między komputerem, tabletem czy smartfonem, a Qlik Sense automatycznie dostosuje się do wybranego urządzenia. Gdziekolwiek będziesz pracował, Qlik Sense pomoże Ci reagować w czasie rzeczywistym i zachowa płynność prowadzenia analiz.

Smart Search

Nie wiesz gdzie zacząć szukać? Żaden problem. Po prostu wpisz frazę, by system inteligentnego wyszukiwania Smart Search poprowadził Cię krok po kroku i odkrył powiązania między danymi.

Wiele źródeł danych w jednej aplikacji

Qlik Sense łączy dane pochodzące z wielu źródeł, również te napływające w czasie rzeczywistym, aby zapewnić bardziej kompleksowy widok bez utraty wydajności.

Opowiadania historii za pomocą danych

Funkcjonalność storytelling, czyli opowiadanie historii za pomocą danych ułatwia dzielenie się analizami i wnioskami z innymi członkami zespołu i umożliwia bardziej efektywną współpracę.

Bezpieczeństwo

Każdy użytkownik może tworzyć swoje własne wizualizacje danych, dashboardy i raporty, a dział IT może mieć pewność, że wykorzystywane dane pochodzą z pewnych i bezpiecznych źródeł. Technologia klasy Enterprise zapewnia scentralizowaną kontrolę, bez kompromisów.

Połączenie potrzeb użytkowników biznesowych i działu IT

Znalezienie równowagi między potrzebami biznesu a działu IT od zawsze stanowiło wyzwanie. Qlik Sense jest narzędziem do analityki wizualnej, zaprojektowanym z myślą o obu departamentach: użytkownicy biznesowi mogą cieszyć się elastycznym i zwinnym rozwiązaniem, podczas gdy dział IT ma możliwość bieżącej, scentralizowanej kontroli, zgodnej z obowiązującym prawem i wymogami regulatorów.

Dzięki Qlik Sense użytkownicy mogą eksplorować dane i odpowiadać na pytania na bieżąco, bez konieczności czekania na dział IT, który dopiero stworzy lub zaktualizuje ich aplikację do wizualizacji. Jednocześnie dane są bezpieczne, spójne oraz zaufane.

Szybki, najlepszy w swojej klasie, rozwój aplikacji

Qlik Sense daje efekty w krótszym czasie, poprzez dostarczenie deweloperom szybszej drogi, która umożliwi użytkownikom biznesowym dostęp do wizualizacji danych i możliwości eksploracji.

  • Dynamiczne środowisko deweloperskie: Przyjazny interfejs umożliwia deweloperom tworzenie aplikacji do wizualizacji danych, dzięki technice “przeciągnij i upuść” oraz możliwościom współpracy.
  • Otwarty i standardowy interfejs API: umożliwia wbudowanie Qlik Sense na strony internetowe i do innych aplikacji. Tym samym rozszerza podstawowe możliwości by sprostać niestandardowym wyzwaniom.
  • Integracja danych pochodzących z wielu źródeł, w tym Big Data: Qlik Sense łączy dane z różnych systemów – w tym źródła Big Data z całej organizacji, a tym samym zapewnia kompleksowy wgląd w dane i zapewnia możliwość wyciągania dogłębniejszych wniosków.

Architektura klasy Enterprise

Qlik Sense zostało zaprojektowane z myślą o przedsiębiorstwach, wymagających scentralizowanej kontroli i skalowalności.

  • Łatwość korzystania: elastyczny przydział licencji, monitorowanie czasu wykorzystania oraz przyjazny interfejs, który oszczędza czas i ułatwia rozwiązywanie problemów.
  • Bezpieczeństwo: spełnianie wymogów bezpieczeństwa obowiązujących w danym przedsiębiorstwie jest możliwe dzięki elastycznemu mechanizmowi bezpieczeństwa, dokładnej kontroli, audytom i dziennikom aktywności.
  • Skalowalność: Wsparcie dla wizualizacji danych, elastyczne skalowanie i geograficznie rozproszone klastry umożliwiają globalne wdrożenia.

Chcesz zobaczyć Qlik Sense w akcji i przekonać się, co może on zrobić dla Twojego biznesu? Poproś o projekt pilotażowy SiB. Dowiedz się więcej.

Top