Uzyskaj szerszy kontekst dzięki dostępowi
do danych od zewnętrznych dostawców

Qlik DataMarket

Qlik DataMarket to rozwiązanie typu „dane jako usługa” (DaaS) w chmurze. Dzięki niemu zyskujesz łatwy dostęp do gotowych do użytku danych z zewnętrznych źródeł, które pomogą Ci podejmować lepsze decyzje dotyczące Twojej firmy.

Qlik DataMarket oferuje następujące korzyści:

  • Wzbogacenie treści: poszerzanie wewnętrznych danych o źródła zewnętrzne i możliwość zestawiania ich w celu uzyskania szerszego kontekstu. W ten sposób możesz analizować swoje dane z perspektywy różnych źródeł i uzyskać pełny obraz swojej firmy.
  • Połącz różne części w całość:  wewnętrzne dane mogą dostarczyć Ci wielu informacji, jednak może nie być to pełny obraz sytuacji. Otwórz się na korzyści, jakie oferuje zestawianie własnych danych ze źródłami zewnętrznymi. Pozwoli Ci to poznać całą historię i pomoże podejmować trafne decyzje biznesowe.
  • Uzyskaj nową perspektywę: świat zmienia się w błyskawicznym tempie, a prowadzenie biznesu wymaga sprytu i szybkich reakcji na zmiany. Spojrzenie z innej perspektywy na własną firmę i środowisko, w jakim prosperuje, pozwoli Ci odkryć i zrozumieć trendy rynkowe, dzięki czemu zauważysz nowe możliwości i wyzwania.
  • Pakiety dostosowane do Twoich potrzeb: Qlik DataMarket daje dostęp do różnorodnych danych. Oferujemy różne poziomy pakietów danych, w tym pakiety darmowe, podstawowe, specjalistyczne i innych dostawców. Oprócz tego masz do dyspozycji pełną bibliotekę danych publicznych od wielu dostawców danych. Oznacza to, że możesz uzyskać najlepszy możliwy wgląd w środowisko danych związanych z Twoją firmą.
  • Dostęp w dowolnym miejscu i czasie: Qlik DataMarket oferuje dostęp do pełnego zestawu danych w dowolnym momencie. Gotowe do użytku źródła danych połączone są z niezawodną usługą obsługi danych w chmurze. Oznacza to, że możesz mieć dostęp do aktualnych danych z dowolnego miejsca.
  • Dane godne zaufania: przede wszystkim możesz mieć pewność, że polegasz na zaufanych źródłach i bezpiecznych danych. Gwarantujemy, że wszystkie dane są bezpieczne na każdym etapie: od momentu pozyskania ich ze źródła, do chwili, gdy znajdą się w Twoich rękach.
  • W pełni zintegrowane przyswajanie: pozyskiwanie danych ze źródeł zewnętrznych nie powinno być trudniejsze niż ładowanie ich ze źródeł wewnętrznych. Qlik DataMarket jest w pełni zintegrowany z narzędziami Qlik Sense i QlikView, przez co proces przejmowania danych przebiega płynnie i odbywa się w dobrze znany sposób, bez względu na to, czy dane pochodzą ze źródeł wewnętrznych czy zewnętrznych.
  • Inteligentne scalanie danych: musisz scalić dane? Żaden problem. Łatwy w obsłudze interfejs przeprowadzi Cię przez każdy etap tego procesu. Możesz w łatwy sposób scalić wiele zestawów danych z danymi, które już posiadasz, co oznacza, że zaoszczędzisz wiele czasu na próbach łączenia informacji i zrozumienia ich.
  • Jedno miejsce, jedno formatowanie: Qlik DataMarket to miejsce skupiające dane, w którym możesz szybko wyszukać lub pobrać znormalizowane dane z różnych zewnętrznych źródeł. Dba o spójny wygląd danych, a oprócz tego sprawia, że możesz czuć się pewnie, wykonując własne analizy.

 

Top