Zobacz i uwierz

Projekty pilotażowe SiB (Seeing is Believing)

Wiemy, że trudno jest uwierzyć we wszystkie możliwości i korzyści płynące z rozwiązań Qlik. Na szczęście nie musisz wierzyć nam jedynie na słowo. „Seeing Is Believing” (SiB) to formuła bardzo krótkich projektów pilotażowych, w której możesz nie tylko przetestować narzędzia BI, ale, także partnera wdrożeniowego – jego kompetencje produktowe, komunikacyjne i znajomość Twojego biznesu. Co ważne, nie musisz kupować licencji, aby ostatecznie przekonać się czy technologia Qlik oraz kompetencje partnera wdrożeniowego dają Ci pewność realizacji celów biznesowych jakie stawiasz przed narzędziami BI. Projekt SiB to doskonały sposób, aby wybrać najlepsze rozwiązanie BI bez ryzyka.

Na czym polega projekt SiB?

SiB to trzydniowy projekt, w wyniku którego powstaje w pełni działająca aplikacja analityczna Qlik zaprojektowana wg Twoich wymagań i przetwarzająca Twoje (najczęściej rzeczywiste) dane. Bardzo często już ta prototypowa aplikacja realizuje dużą część potrzeb w ramach danego obszaru biznesowego, jak np. analiza sprzedaży lub controlling. Nasi klienci często traktują rezultat SiB jako pierwszy etap szerszego projektu BI.

Formuła SiB zakłada naszą pełną otwartość i jawność działań. Ty sam lub Twoi pracownicy mogą uczestniczyć w pracach projektowych, które odbywają się najczęściej w siedzibie Twojej firmy, uczyć się, podglądać sposób, w jaki aplikacja jest projektowana. Efekt końcowy możesz samodzielnie przetestować i ocenić trudność poszczególnych etapów oraz stopień dopasowania gotowej aplikacji do potrzeb Twojej firmy oraz preferencji kluczowych odbiorców biznesowych.

Po zakończeniu projektowania, gotowa aplikacja może być użytkowana przez 14 dni w dowolnej konfiguracji licencyjnej. Dzięki temu możesz zweryfikować przydatność różnych typów licencji, zebrać opinie swoich współpracowników oraz przekonać się osobiście o przełomowych cechach, którymi charakteryzują się rozwiązania Qlik, czyli wyjątkowej wydajności, elastyczności, braku ograniczeń na wymiary, niższych wymaganiach sprzętowych oraz prostocie.

Wierzymy, że SiB jest doskonałą formułą pozwalającą uzyskać pewność, że rozwiązania Qlik są dokładnie tym, czego oczekujesz od narzędzi BI. Tym samym decyzję o rozpoczęciu inwestycji w BI będziesz mógł podjąć w profesjonalny sposób oraz w komfortowej i bezpiecznej atmosferze.

Jak się przygotować do SiBa?

Nawet tak krótkie i proste projekty jak SiB wypadają lepiej jeśli są dobrze przygotowane. Oczywiście nie będziesz musiał spędzić długich tygodni na pisaniu szczegółowych specyfikacji technicznych. To, co w przygotowaniach do SiB jest najważniejsze to dobry pomysł na znaczący temat/przedmiot projektu oraz wybór osób z Twojej strony, które powinny być zaangażowane w projekt. Pozostałe elementy przygotowań zostaw po naszej stronie.

  • Jeśli masz niezrealizowane potrzeby informacyjne, to jest to dobry temat na SiBa.
  • Nie staraj się w ramach SiB odwzorować istniejących już w Twojej organizacji raportów – stracisz okazję do uzyskania pierwszych korzyści już na etapie wyboru platformy BI.
  • Ustal, do jakich danych (z jakich systemów) potrzebny będzie dostęp.
  • Zaangażuj osoby “biznesowe” i odbiorców rozwiązania.
  • Nie odkładaj projektu SiB na koniec listy innych projektów, np. hurtowni danych lub zmiany systemu FK – może okazać się, że platforma Qlik zintegruje dane bez hurtowni lub pozwoli Ci szybciej i bardziej efektywnie rozwiązać problem złej jakości danych.
Top