How can we help?

Popular articles that may resolve your issues.

08/05/2024 • 10 min

Niska jakość danych, rozproszone zbiory, wielu uczestników procesu? Talend + Qlik odpowiada na skomplikowane wyzwania analizy danych

Gdy widzę tekst, w którym pojawiają się określenia typu „game changer”, a przymiotników używa się w stopniu najwyższym, to zaczynam mieć wątpliwości czy rozwiązanie, którego materiał dotyczy naprawdę jest „naj”. Zatem ocenę Talend Data Fabric, pozostawię czytelnikom, pisząc tylko, że z mojego punktu widzenia zmienia on bardzo dużo w efektywnej analizie danych. Zmienia zarówno samo rozwiązanie, jak i połączenie Talend z Qlik Sense.

Zobacz więcej

26/03/2024 • 10 min

8 przykładów na to, jak strategia ESG oparta na danych przekłada się na zyski i rozwój firm

Strategię ESG wdraża się w firmach, aby dostosować ich działanie do rosnących oczekiwań społeczeństwa, a także inwestorów. Strategia przyczynia się do ograniczenia ryzyka związanego z aspektami środowiskowymi, społecznymi i zarządczymi, co przekłada się na lepszą stabilność finansową. Ponadto, strategia ESG wspiera długoterminową wartość firmy, przyciągając inwestorów zainteresowanych zrównoważonym rozwojem. Wprowadzenie tych standardów umożliwia również firmom efektywne zarządzanie operacjami, zaspokajanie oczekiwań społeczeństwa oraz uzyskiwanie dostępu do różnorodnych źródeł kapitału.

Zobacz więcej

18/01/2024 • 5 min

Otwarte dane i ich potencjał biznesowy. Jak je wykorzystywać?

Otwarte dane (Governement Open Data) to informacje udostępnione publicznie, które każdy może swobodnie wykorzystywać, dystrybuować i modyfikować przez, bez ograniczeń prawnych, technicznych czy finansowych. Zazwyczaj odnoszą się do danych generowanych przez instytucje publiczne, takie jak rządy, organizacje międzynarodowe lub instytucje naukowe, ale mogą też pochodzić od prywatnych źródeł. Otwarte dane powinny być dostępne w formatach umożliwiających łatwe przetwarzanie i analizę, co sprzyja transparentności, innowacjom oraz współpracy między różnymi podmiotami. Kluczowe cechy otwartych danych to dostępność, ponowne wykorzystanie, dystrybucja i uniwersalność formatów.

Zobacz więcej

24/11/2023 • 5 min

Analizuj dane geograficzne, wizualizuj dane na mapie. Rozszerz swoje możliwości z Qlik Sense GeoAnalytics

W dzisiejszym świecie danych dostęp do informacji geograficznych jest nieodłącznym elementem wielu dziedzin działalności, od handlu detalicznego po logistykę, aż po planowanie strategiczne. Qlik Sense, już znany ze swojej potęgi w analizie danych, staje się jeszcze bardziej wszechstronny dzięki rozszerzeniu GeoAnalytics, które pozwala na skorzystanie z narzędzi geoprzestrzennych.

Zobacz więcej

Contact our support team

We are more than happy to share all our knowledge to resolve your issues

Fill out the form and we'll be in touch as soon as possible.

    Chcemy działać zgodnie z prawem, dlatego prosimy Ciebie o oznaczenie checkboxów. Nie obawiaj się, nie będziemy wysyłać spamu. Będziemy się z Tobą kontaktować jedynie w takim zakresie, jaki wynika z wyrażonych przez Ciebie zgód. Pamiętaj, że w każdej chwili będziesz mógł wycofać udzielone zgody.

    Why Hogart?

    The key to success it is the combination of the best tools, know-how and experience of the implementation partner.

    To seize the Qlik platform potential in the best way it is necessary to transfer the knowledge to people.

    The best tools and successful implementation may not be enough.