How can we help?

Popular articles that may resolve your issues.

22/05/2023 • 10 min

Co ma wspólnego No-code z Data Science?

Trochę w cieniu dzisiejszego szumu wokół sztucznej inteligencji rozwija się rynek rozwiązań low-code i no- code (LCNC), czyli mówiąc po polsku, programowania przez nie-programistów.

Zobacz więcej

20/04/2023 • 5 min

Czy dane mogą być demokratyczne? W czym może pomóc demokratyzacja danych?

Data is the Power. Można nawet zaryzykować tezę, że dostęp do danych i umiejętność wyciągania z nich trafnych wniosków decyduje dzisiaj o pozycji ekonomicznej i społecznej człowieka. Na szczęście nie jest to blog dotyczący zmian społecznych, więc pozwolę sobie tej kwestii nie rozwijać.

Zobacz więcej

21/03/2023 • 10 min

Jak (nie)kłamać za pomocą statystyki?

W poprzednich wpisach pokazywałem niepoprawne wizualizacje danych wynikające nie tyle ze złych intencji, co z braku profesjonalizmu. Zgodnie z obietnicą dzisiaj chciałbym przedstawić kilka wykresów i infografik, które spokojnie mogłyby zostać umieszczone w opublikowanej 69 lat temu książce Darrela Huffa „How to lie with statistics?”. Nie zawsze jest oczywiste czy za błędami w wizualizacji danych statystycznych stoi niekompetencja, czy intencja. Dlatego wybrałem takie, w których intencja manipulacji nie budzi wątpliwości.

Zobacz więcej

06/03/2023 • 10 min

Błędy w wizualizacji danych: Czego jeszcze może być za dużo?

Wyzwaniem w tym temacie jest nie tyle znalezienie przykładów, co ich selekcja. W sieci możemy znaleźć kilkanaście blogów robiących zestawienia najgorszych infografik i wizualizacji danych statystycznych. Wybrałem z nich kilka kolejnych, kierując się tym, na ile pokazują one różne typy wizualizacji niepoprawnych.

Zobacz więcej

Contact our support team

We are more than happy to share all our knowledge to resolve your issues

Fill out the form and we'll be in touch as soon as possible.

    Chcemy działać zgodnie z prawem, dlatego prosimy Ciebie o oznaczenie checkboxów. Nie obawiaj się, nie będziemy wysyłać spamu. Będziemy się z Tobą kontaktować jedynie w takim zakresie, jaki wynika z wyrażonych przez Ciebie zgód. Pamiętaj, że w każdej chwili będziesz mógł wycofać udzielone zgody.

    Why Hogart?

    The key to success it is the combination of the best tools, know-how and experience of the implementation partner.

    To seize the Qlik platform potential in the best way it is necessary to transfer the knowledge to people.

    The best tools and successful implementation may not be enough.