Wszystkie Qlik Sense QlikView
Qlik jako BI ratujący rentowność firm spedycyjnych i transportowych

Hogart

07/06/2024 • 1 min read

Dane oraz ich analiza to informacje, które z powodzeniem można określić mianem drugiej ropy naftowej naszych czasów. Tymczasem to właśnie branża transportu i spedycji jest gałęzią handlu generującą ogromne ilości danych. Ich szybka oraz prawidłowa analiza stanowi klucz do sukcesu i konkurencyjności dosłownie każdego, działającego na rynku przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej
Niska jakość danych, rozproszone zbiory, wielu uczestników procesu? Talend + Qlik odpowiada na skomplikowane wyzwania analizy danych

Hogart

08/05/2024 • 10 min read

Gdy widzę tekst, w którym pojawiają się określenia typu „game changer”, a przymiotników używa się w stopniu najwyższym, to zaczynam mieć wątpliwości czy rozwiązanie, którego materiał dotyczy naprawdę jest „naj”. Zatem ocenę Talend Data Fabric, pozostawię czytelnikom, pisząc tylko, że z mojego punktu widzenia zmienia on bardzo dużo w efektywnej analizie danych. Zmienia zarówno samo rozwiązanie, jak i połączenie Talend z Qlik Sense.

Czytaj więcej
8 przykładów na to, jak strategia ESG oparta na danych przekłada się na zyski i rozwój firm

Hogart

26/03/2024 • 10 min read

Strategię ESG wdraża się w firmach, aby dostosować ich działanie do rosnących oczekiwań społeczeństwa, a także inwestorów. Strategia przyczynia się do ograniczenia ryzyka związanego z aspektami środowiskowymi, społecznymi i zarządczymi, co przekłada się na lepszą stabilność finansową. Ponadto, strategia ESG wspiera długoterminową wartość firmy, przyciągając inwestorów zainteresowanych zrównoważonym rozwojem. Wprowadzenie tych standardów umożliwia również firmom efektywne zarządzanie operacjami, zaspokajanie oczekiwań społeczeństwa oraz uzyskiwanie dostępu do różnorodnych źródeł kapitału.

Czytaj więcej
Otwarte dane i ich potencjał biznesowy. Jak je wykorzystywać?

Hogart

18/01/2024 • 5 min read

Otwarte dane (Governement Open Data) to informacje udostępnione publicznie, które każdy może swobodnie wykorzystywać, dystrybuować i modyfikować przez, bez ograniczeń prawnych, technicznych czy finansowych. Zazwyczaj odnoszą się do danych generowanych przez instytucje publiczne, takie jak rządy, organizacje międzynarodowe lub instytucje naukowe, ale mogą też pochodzić od prywatnych źródeł. Otwarte dane powinny być dostępne w formatach umożliwiających łatwe przetwarzanie i analizę, co sprzyja transparentności, innowacjom oraz współpracy między różnymi podmiotami. Kluczowe cechy otwartych danych to dostępność, ponowne wykorzystanie, dystrybucja i uniwersalność formatów.

Czytaj więcej