Wykorzystaj pełen potencjał rozwiązań Qlik
Wybierz swoje szkolenie

Szkolenia

 

 

Rozwiązania Qlik są wyjątkowo przyjaznymi środowiskami pracy, w których użytkownicy biznesowi bardzo często nie potrzebują żadnych sformalizowanych szkoleń. Firmy używające narzędzi Qlik mogą jednak odnieść dodatkowe korzyści zdobywając wiedzę, która pozwoli im w pełni samodzielne rozwijać aplikacje Qlik oraz dostosowywać je do zmieniających się potrzeb biznesu. Dla takich klientów stworzyliśmy szeroką gamę szkoleń. Oferujemy kursy zarówno dla nowych klientów, chcących rozpocząć samodzielną przygodę z projektowaniem własnych aplikacji Qlik jak i dla zaawansowanych i doświadczonych projektantów pragnących pogłębić swoją wiedzę.

Oferta naszych szkoleń dotyczy zarówno oprogramowania Qlik Sense jak i QlikView. Prowadzimy również szkolenia „szyte na miarę” dostosowane do potrzeb naszych klientów. Wszystkie szkolenia mogą odbyć się w Warszawie w biurze Hogart jak i w siedzibie klienta.

Nadchodzące szkolenia

 

 

Temat Data Lokalizacja
Aliquam sollicitudin ligula ac augue pharetra, sed dapibus ex sodales. 21.02.2017 Hotel Marriott
Al.Jerozolimskie 65/79
Warszawa
Aliquam sollicitudin ligula ac augue pharetra, sed dapibus ex sodales. 21.02.2017 Hotel Marriott
Al.Jerozolimskie 65/79
Warszawa
Aliquam sollicitudin ligula ac augue pharetra, sed dapibus ex sodales. 21.02.2017 Hotel Marriott
Al.Jerozolimskie 65/79
Warszawa
Aliquam sollicitudin ligula ac augue pharetra, sed dapibus ex sodales. 21.02.2017 Hotel Marriott
Al.Jerozolimskie 65/79
Warszawa

Projektowanie wizualizacji

 

 

 

Kurs obejmuje podstawy środowiska Qlik Sense / QlikView potrzebne do rozpoczęcia budowy własnych aplikacji analitycznych. Demonstracje i ćwiczenia praktyczne wprowadzają uczestników w zasady projektowania warstwy wizualnej Qlik Sense / QlikView z uwzględnieniem najlepszych praktyk. Podczas kursu omawiane są wszystkie dostępne w rozwiązaniach Qlik obiekty (wykresy, grafy, tabele) z określeniem ich praktycznego wykorzystania. Szczególny nacisk położony jest na omówienie wykresów i ich prawidłowego wykorzystywania i dobierania do danego zakresu analizy. Kurs obejmuje również omówienie funkcjonalności i obiektów związanych z analizami warunkowymi (Co-Jeśli) oraz wbudowanego narzędzia do elastycznego tworzenia raportów statycznych.  Kurs oparty jest o przykładowy scenariusz biznesowy, którego wymagania są realizowane podczas ćwiczeń, a efektem końcowym jest w pełni funkcjonalna aplikacja biznesowa z zakresu sprzedaży.

Projektowanie modelu danych

 

 

 

Kurs obejmuje wprowadzenie do procesu budowania i rozwijania aplikacji Qlik Sense / QlikView począwszy od danych źródłowych przez proces budowania integralnego modelu danych. Podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy wczytując dane z różnych popularnych źródeł (bazy danych, arkusze kalkulacyjne, XML, CSV) poznają metody operowania danymi oraz rozwiązywania typowych problemów związanych z postacią i strukturą danych. W trakcie kursu omawiane są najważniejsze funkcje transformujące dane, które umożliwiają przetworzenie danych źródłowych w sposób ułatwiający ich późniejsze wykorzystanie przez projektanta do tworzenia analiz. Dodatkowo w ramach szkolenia QlikView realizowanych jest kilka scenariuszy ochrony danych przed nieautoryzowanym dostępem oraz ograniczenia dostępu do danych dla użytkowników końcowych.

Kurs oparty jest o przykładowy scenariusz biznesowy, którego wymagania są realizowane podczas ćwiczeń, a efektem końcowym jest w pełni funkcjonalny model danych budowany z uwzględnieniem najlepszych praktyk i zwróceniem uwagi na kwestie wydajnościowe.

Administracja Serwerem Qlik / Qlik Publisher

 

 

 

Szkolenie wprowadza w zaawansowaną architekturę środowiska serwerowego Qlik Sense / QlikView. Począwszy od różnych typów instalacji poprzez szerokie spektrum konfiguracji, aż po definiowanie i zarządzanie publikacją aplikacji Qlik oraz raportów. Kursanci mają okazję poznać wszystkie komponenty oraz funkcjonalności serwera Qlik oraz samodzielnie przetestować ich działanie na praktycznych przykładach. Kurs obejmuje także zagadnienia związane z bezpieczeństwem, wydajnością, stabilnością, skalowaniem oraz dobrymi praktykami konfiguracji Qlik Sense / QlikView. Dodatkowo podczas szkolenia Qlik Sense realizowanych jest kilka scenariuszy ochrony danych przed nieautoryzowanym dostępem oraz ograniczenia dostępu do danych dla użytkowników końcowych. Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy posiadają pełne zaplecze merytoryczne pozwalające na samodzielne zarządzanie dużą instalacją systemu Qlik.

Warsztat zaawansowany Advanced Scripting

 

 

 

Zaawansowane szkolenie dla deweloperów QlikView i Qlik Sense. Lista możliwych zagadnień jest długa, dlatego dostosowujemy tematykę szkolenia do potrzeb naszego Klienta i na tej podstawie powstaje szczegółowa agenda szkolenia. Najczęściej omawiane tematy  to: sposoby na realizację modelu danych zawierającego wiele tablic faktów (Link Table vs Concatenate),  zaawansowane Set Analysis oraz Alternat States, mechanizmy przyrostowego ładowania danych, wydajność i optymalizacja, wielowarstwowa architektura zasilania danymi, zaawansowane funkcje: Aggr(), Pick(), Class(), akumulacyjne zliczanie danych w skrypcie (np. stan magazynu na dzień na podstawie ruchów magazynowych), dobre praktyki projektowe w obszarze skryptu oraz wizualizacji. W zależności od ilości omawianych tematów szkolenie trwa 1-2 dni.